logo tp

Kultainen ansiomitali Mariitta Jängälle

Hirvikoski-sukuseura ry muisti pitkäaikaista sihteeriään Mariitta Jänkää Sukuseurojen Keskusliitto ry:n kultaisella ansiomitalilla ja kunniakirjalla työstään seuramme ja sitä kautta laajemmin suomalaisen sukuseuratoiminnan hyväksi tehdystä ansiokkaasta työstä. Vuosien ajan Mariittan lämmin ja aina ystävällinen kohtaaminen toivotti kaikki tervetulleeksi sukuun ja sukutapaamisiin. Hän hoiti ansiokkaasti suurimman osan seuran käytännön asioista ja toimi kokousten toivottuna sihteerinä. Lämmin kiitos Mariitta!

Juhlallinen mitalin ja kunniakirjan luovutustilaisuus oli 15.4.2018 Tuula ja Taito Hirvikosken luona Kokkolassa hallituksen kokouksen yhteydessä.

Yläkuvassa Ville Hirvikoski ja Mariitta Jänkä mitalia kiinnittämässä. Alakuvassa Mariitta esittelee kunniakirjaa. Vas. Pekka Huuki ja taustalla Voitto Jänkä.

mitali 2.JPGmitali.JPG

 

Hirvikoski-sukuseura ry. 2014 | Toteutus: Olli Rantakangas