logo tp

Hirvikoski-sukuseuran sukukokous lauantaina 28.8.2021 klo 10 alkaen

Paikka: Hirvikosken kurssikeskus, Tornikoskentie 50, Sykäräinen

Aloitamme sukukokouksen klo 10 lipunnostolla ja tervetulosanoin. Sen jälkeen siirrytään lounaalle, jonka aikana ja jälkeen on aikaa yhdessäololle, kuulumisten vaihtamisella ja muulle ohjelmalle. Varsinainen sääntömääräinen sukukokous järjestetään klo 12, jossa käsitellään sääntöjen mukaiset asiat: tilinpäätökset ja toimintakertomukset vuosilta 2019-2020 ja valitaan seuralle uusi hallitus 2-vuotiskaudelle sukukokousten väliselle ajalle. Lisäksi keskustellaan sukuseuran toiminnasta tulevan kauden aikana ja muista seuran jäsenten esille ottamista asioista. Kokouksen päätteeksi nautitaan kokouskahvit.

Ruokamaksu 15 € / hlö (sukuseura maksaa iltapäiväkahvit)

Ilmoittautumiset 20.8. mennessä Ville Hirvikoskelle p. 0400-419379 tai ville.hirvikoski (at) gmail.com. Ilmoita samalla mahdollisista erityisruokavalioista. Majoitusta tarvitsevat voivat tiedustella sitä suoraan kurssikeskuksesta p. 06 862 3086 tai hirvikoski (at) toholampi.fi.

Hirvikoski-sukuseura ry. 2014 | Toteutus: Olli Rantakangas